Autor: Vanda Tomas, 27. 10. 2022.

DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

COO GOLJAK

BANJAVČIĆEVA I ZAVRTNICA, 2022.

Kruh: Tako običan, tako svakodnevan, a tako rječit. A ljudi k’o ljudi, lako se navikavaju i ne primjećuju bremenitost poruke u svakodnevnom kruhu. Zastanimo zato na čas i razmislimo o kruhu. Običnom, svakodnevnom kruhu.
Da bi se kruh napravio, potrebno je imati brašno, vodu, sol i kvasac. Neka nam progovore danas o sebi i, govoreći o sebi, neka nam progovore i o nama.”

Nikola Kuzmičić, Kruh naš

U našoj školi na lokaciji Banjavčićeva i Zavrtnica, proslavili smo Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Na lokaciji Banjavčićeva, 10. listopada, posjetio nas je fra Kristian Radas, župni vikar župe Majke Božje Lurdske. Na lokaciji Zavrtnica, 18. listopada došao nam je župnik župe Svete Obitelji, vlč. Danijel Dukić. Svatko je od nas s radošću donio svoje raznovrsne darove koje smo složili i ukrasili zajednički stol s kruhom, pecivom, kolačima i plodovima zemlje. Prigodnim tekstom Kruh naš, uz molitvu, pjesmu i blagoslov zahvalili smo Bogu za brašno, vodu, sol, kvasac i kruh. Zaustavili smo se i uživali u bogatstvu zajedništva u kojem nas je okupio obični, svakodnevni kruh. Dio naše radosti donosimo u fotografijama i videima.

Martina Jelušić, vjeroučiteljica

« Svibanj 2024 »