Radovi naše zadruge

Učeničko zadrugarstvo u Centru za odgoj i obrazovanje „Goljak“ bilježi svoje početke pedesetih godina prošlog stoljeća i aktivno je do školske godine 1990/91. Učenička zadruga tada zamire, da bi se školske godine 2003/04. obnovila i dobila ime „Šegrt Hlapić“   Od tada ponovo djelujemo i trudimo se što kvalitetnije osmisliti planove i programe naših sekcija, kako bi bile što uspješnije u proizvodno tržišnom smislu. Učeničko zadrugarstvo u Centru za odgoj i obrazovanje „Goljak“ bilježi svoje početke pedesetih godina prošlog stoljeća i aktivno je do školske godine 1990/91. Učenička zadruga tada zamire, da bi se školske godine 2003/04. obnovila i dobila ime „Šegrt Hlapić“

Aktivni smo sudionici na smotrama učeničkog zadrugarstva Grada Zagreba, Na 4., 5. i 8. smotri Grada Zagreba osvojili smo drugo mjesto u skupini škola koje doprinose odgoju i obrazovanju učenika s posebnim potrebama.
Na 6. smotri učeničkih zadruga Grada Zagreba osvojili smo prvo mjesto. Predstavili smo se i na 19., 20. i 21. smotri učeničkog zadrugarstva Republike Hrvatske u Trogiru, Poreču i Podgori.

Početkom svake školske godine sazivamo sjednicu Zadružnog odbora na kojoj raspravljamo o mogućnostima, sekcijama, aktivnostima i ciljevima. Tada donosimo kurikulum te planove i programe po sekcijama.

Učenička zadruga dobila je nove prostore za rad u Našičkoj ulici.Uz redovne aktivnosti u Našičkoj organiziramo radionice na koje pozivamo svoje suradnike, roditelje, studente i učenike iz drugih škola. Prostor ima velike prozore koje koristimo kao izložbene površine.
Stanovnici Jaruna rado pogledaju naše izloške. Školske godine 2010/11. učenička zadruga ima 30 učenika zadrugara.
Učenici su se pridružili na dobrovoljnoj osnovi i odabrali sekciju koja ih privlači:

-keramičarska sekcija,
-obrada i oblikovanje platna,
-kreativno oblikovanje,
-pletenje šibljem i špagom,
-cvjećarska sekcija i
sekcija grafičkog oblikovanja

Rezultati rada zadruge i postignuća mladih zadrugara omogućuju nam da redovito nabavljamo sirovine i potrebna sredstva za rad, osposobljavamo učenike i voditelje putem seminara i radionica, da sudjelujemo u humanitarnim akcijama, nagrađujemo marljivost zadrugara zajedničkim izletima poslije uspješno obavljenih aktivnosti.
Učenici zadrugari putem rada u sekcijama razvijaju navike za rad i život u zajednici, usvajaju nove vještine koje mogu koristiti u samostalnom životu, upoznaju i promoviraju našu kulturnu baštinu i doprinose njenom očuvanju.
Aktivnosti su primjerene mogućnostima učenika, potiču razvoj fine motorike i okulomotorike, komunikacije i socijalizacije
Isto tako potiču kreativnost i razvoj osjećaja za lijepo, razvoj samopouzdanja, razvoj spoznaja okoline i samostalnog ponašanja u važnim aspektima življenja.

__________________________________________________

Autor: Ivana Petrović Balaban, 9. 6. 2018. 22:48

Smotra učeničkih zadruga Grada Zagreba

Naši vrijedni zadrugari sudjelovali su na 16. smotri učeničkih zadruga Grada Zagreba. Smotra se održala 29.5.2018. na Zrinjevcu, sudjelovalo je 36 zadruga, a domaćin je bila osnovna škola Otona Ivekovića. Naši zadrugari predstavili su svoje proizvode koje su, uz pomoć učiteljica Melite Tatar, Mirte Bartolović i Petre Puljić izradili tijekom školske godine, a to su ručno oslikani jastuci i torbe.

Autor: Ivana Petrović Balaban, 19. 12. 2017. 16:49

Proslava Međunarodnog dana odoba s invaliditetom

4.12.2017. naši vrijedni zadrugari pod vodstvom učiteljice Melite Tatar sudjelovali su na svečanom obilježavanju Međunarodnog dana osoba s invaliditetom u Koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski.

Autor: Ivana Petrović Balaban, 16. 6. 2017. 23:44

Smotra učeničkih zadruga grada Zagreba

24.5.2017. naši vrijedni zadrugari sudjelovali su na Smotri učeničkih zadruga grada Zagreba kojoj je škola domaćin ove godine bila Osnovna škola Sesvetska Sopotnica. Na smotri su uz našu učeničku zadrugu sudjelovale još 35 učeničkih zadruga grada Zagreba. Naši zadrugari predstavili su svoje nove proizvode s temom „Mirisna priča s našeg Goljaka“.

Veliko hvala na trudu našoj voditeljici Meliti Tatar!

__________________________________________________

Autor: Ivana Petrović Balaban, 22. 3. 2017. 19:03

Izrada domaćih sapuna...

Autor: Ivana Petrović Balaban, 21. 12. 2016. 00:38

Ukrasni jastuci

Naši ukrasni jastuci ručno rađeni.

Autor: Ivana Petrović Balaban, 1. 12. 2016. 00:32

Čitaj "100 na sat"

Povodom Dana knjižnica, u suradnji s učenicima 1. - 4. razreda Tehničke škole održali smo čitateljski maraton "Sto na sat". Naravno divno smo se proveli čitajući draga nam djela.

Autor: Ivana Petrović Balaban, 1. 12. 2016. 00:19

Sajam

Povodom Međunarodnog dana invalida, u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog, predstavili smo naš štan s proizvodima koje smo sami izradili.

heart uz malu pomoć naše vrijedne učiteljice Melite Tatar.

Autor: Ivana Petrović Balaban, 1. 12. 2016. 00:04

Izrada Božćnih čestitki i ukrasa

U suradnji s učenicima Tehničke škole održali smo radionicu Izrada Božićnih čestitki i ukrasa. Osim divnih radova, kao uspomena nam je ostalo i divno druženje s našim novim prijateljima.

Autor: Ivana Petrović Balaban, 1. 12. 2016. 00:47

Posjet Dinamovu stadionu

Vjerni navijači nogometnog kluba Dinamo išli su na utakmicu te su iskoristili priliku da obiđu stadion i naravno trenutak zabilježe fotografijom.

Kalendar školske godine 2018./2019.

« Studeni 2018 »

Centar za odgoj i obrazovanje "Goljak" Zagreb / Goljak br. 2, HR-10000 Zagreb / www.centar-odgojiobrazovanje-goljak.skole.hr / ured@centar-odgojiobrazovanje-goljak.skole.hr