Radovi naše zadruge

Učeničko zadrugarstvo u Centru za odgoj i obrazovanje „Goljak“ bilježi svoje početke pedesetih godina prošlog stoljeća i aktivno je do školske godine 1990/91. Učenička zadruga tada zamire, da bi se školske godine 2003/04. obnovila i dobila ime „Šegrt Hlapić“   Od tada ponovo djelujemo i trudimo se što kvalitetnije osmisliti planove i programe naših sekcija, kako bi bile što uspješnije u proizvodno tržišnom smislu. Učeničko zadrugarstvo u Centru za odgoj i obrazovanje „Goljak“ bilježi svoje početke pedesetih godina prošlog stoljeća i aktivno je do školske godine 1990/91. Učenička zadruga tada zamire, da bi se školske godine 2003/04. obnovila i dobila ime „Šegrt Hlapić“

Aktivni smo sudionici na smotrama učeničkog zadrugarstva Grada Zagreba, Na 4., 5. i 8. smotri Grada Zagreba osvojili smo drugo mjesto u skupini škola koje doprinose odgoju i obrazovanju učenika s posebnim potrebama.
Na 6. smotri učeničkih zadruga Grada Zagreba osvojili smo prvo mjesto. Predstavili smo se i na 19., 20. i 21. smotri učeničkog zadrugarstva Republike Hrvatske u Trogiru, Poreču i Podgori.

Početkom svake školske godine sazivamo sjednicu Zadružnog odbora na kojoj raspravljamo o mogućnostima, sekcijama, aktivnostima i ciljevima. Tada donosimo kurikulum te planove i programe po sekcijama.

Učenička zadruga dobila je nove prostore za rad u Našičkoj ulici.Uz redovne aktivnosti u Našičkoj organiziramo radionice na koje pozivamo svoje suradnike, roditelje, studente i učenike iz drugih škola. Prostor ima velike prozore koje koristimo kao izložbene površine.
Stanovnici Jaruna rado pogledaju naše izloške. Školske godine 2010/11. učenička zadruga ima 30 učenika zadrugara.
Učenici su se pridružili na dobrovoljnoj osnovi i odabrali sekciju koja ih privlači:

-keramičarska sekcija,
-obrada i oblikovanje platna,
-kreativno oblikovanje,
-pletenje šibljem i špagom,
-cvjećarska sekcija i
sekcija grafičkog oblikovanja

Rezultati rada zadruge i postignuća mladih zadrugara omogućuju nam da redovito nabavljamo sirovine i potrebna sredstva za rad, osposobljavamo učenike i voditelje putem seminara i radionica, da sudjelujemo u humanitarnim akcijama, nagrađujemo marljivost zadrugara zajedničkim izletima poslije uspješno obavljenih aktivnosti.
Učenici zadrugari putem rada u sekcijama razvijaju navike za rad i život u zajednici, usvajaju nove vještine koje mogu koristiti u samostalnom životu, upoznaju i promoviraju našu kulturnu baštinu i doprinose njenom očuvanju.
Aktivnosti su primjerene mogućnostima učenika, potiču razvoj fine motorike i okulomotorike, komunikacije i socijalizacije
Isto tako potiču kreativnost i razvoj osjećaja za lijepo, razvoj samopouzdanja, razvoj spoznaja okoline i samostalnog ponašanja u važnim aspektima življenja.

« Svibanj 2021 »